טיול שלושה ימים לירדן

על ידי | 17 אוקטובר, 2013

יום  1-  מפגש בגבול ירדן הדרומי, מעבר הגבול ונסיעה דרך עקבה  לוואדי רם, האזור בו כתב לורנס איש ערב את ספרו שבעת עמודי התבונה ונחשב לאחד מנופי המדבר היפים בעולם. יום זה נקדיש לחלקו הדרומי של האזור, אזור השמורה, נופי אבן חול אדומה מרתקים, צוקי ענק הנושקים לדיונות אדומות ורכות, ג'אבל רם ואום אשרין , החאז עלי עם קניון הכתובות, המשך לוואדי בורדא עם קשת הענק ודרך ואדי סלדאח לקע אלעל. המשך נסיעה של כשעה והגעה ללינה במאהל בדואי מקסים ליד פטרה הקטנה.

יום 2- קימה מוקדמת, לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון פטרה. כניסה מוקדמת לאתר לפני מסת התיירים הגדולה, נחל ברכיבה על סוסים (למעוניינים), ונמשיך בהליכה של כשעה דרך ואדי סיק האדיר, עד כניסתו הדרמטית לעיר האבודה בת האלפיים. ביקור של כל היום באתר הנחשב בצדק לאחד משבעת פלאי העולם הקדום, וכל תאור לא ישתוה ליופי המקום.  ארוחת צהרים טובה במסעדת הבופה המקומית. אחר הצהרים נחזור לכפר, ונמשיך בנסיעה ללינה במלון מוג'יב 3*שבעיירה כרך.

יום 3 – יום אחרון אך המלאכה מרובה ואדי איבן חמאד. עם בוקר ואנו בדרכנו לוואדי איבן חמד וככול שנקדים כן ייטב, זהו היפה בקניוני ירדן. נבלה יום זה בוואדי הזורם במים חמים שמקומות מסוימים בו הופך הנחל למנהרה עקב סגירת התקרה על ידי טרברטינים, וכולו מלא צמחיה עבותה ודקלים, ממש נישה טרופית בלב המדבר. לא נסיים המסלול לפני שנרחץ בחמם התורכי הפתוח תחת עץ השיזף במרכז הוואדי. יום של הליכה קלה בנופים שלא יאמנו, נדבר לאחר המסלול. משם נמשיך ( במידה ולוח הזמנים יאפשר) לואדי ווידע הזורם מים חמימים ובמרכזו בריכת מים לרחצה וקפיצות. שעתיים מהנות של הליכה וסיימנו  את יומנו. החגיגה בסיומה, נסיעה למסוף ערבה שליד אילת.